Z badań i obserwacji grupy docelowej wynika, że wiele kobiet nadal stosuje niewłaściwe preparaty do higieny intymnej. A przecież specjalne miejsca wymagają specjalnej pielęgnacji! Niewłaściwa higiena miejsc intymnych to prosta droga do infekcji, podrażnień, stanów zapalnych,

a nawet alergii. Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED zapytał nas, jak przekonać o tym kobiety i namówić je do zmiany przyzwyczajeń, a przy tym wypromować ich produkt, czyli specjalistyczny płyn do higieny intymnej.

Strategy/ Obsługa strony WWW/ Content Marketing/ PR/ Influencer Marketing

Temat higieny intymnej jest szczególnie wrażliwy i delikatny. Wiedzieliśmy, że akcja – by była skuteczna – nie może wywołać niesmaku czy kontrowersji,

a jednocześnie musi się odróżniać od typowych, „bezpiecznych” kampanii, które mogą wydać się wtórne i zagubić edukacyjny aspekt całego wydarzenia.

Za cel postawiliśmy sobie wywołanie zaskoczenia i zainteresowania. Akcja musiała zaintrygować niestandardową formą – subtelnością, ale i trafnością. Tak zrodził się pomysł na: akcję edukacyjno – wizrunkową z udziałem blogerek pod nazwą „IntimateBox – Odkryj drugie dno pielęgnacji intymnej”.

 

W ramach akcji do 60-ciu blogerek rozesłane zostały eleganckie pudełeczka

z pozoru zawierające uniwersalne akcesoria higieniczne, takie jak mydło, gąbka

i ręcznik wraz z dokładną instrukcją użytkowania każdego z produktów. Przesyłka do złudzenia przypominała popularne pudełeczka subskrypcyjne wypełnione kosmetykami, próbkami lub innymi kobiecymi drobiazgami. Pod bibułką

i tekturką umieszczone było jednak drugie dno, w którym można było znaleźć sprawdzone, bezpieczne produkty dedykowane pielęgnacji stref intymnych. 

Do pudełeczka dołączony był spersonalizowany list, który informował o jego „podwójnej” zawartości oraz zachęcał do odwiedzenia strony internetowej, na której znaleźć można było informacje dotyczące prawidłowej higieny intymnej oraz materiały edukacyjne do pobrania. 

 

Kampania przeprowadzona w polskiej blogosferze dała ponad 300 pozytywnych opinii o Intimate Box, a całkowity zasięg akcji szacuje się na około 200 tys. odsłon. Posty na Instagramie oznaczone #intimatebox zdobyły ponad 3 tys. serduszek.

Pracując przy kampanii wizerunkowo - promocyjnej dla marki BIOMED opracowaliśmy strategię content marketingową, zajęliśmy się tekstami na platformę contentową oraz kontaktem z blogerkami. Pod naszą opiekę trafiło również przygotowanie materiałów: pudełeczka oraz jego wypełnienia. 

Zobacz on-line:

https://www.intimatebox.pl

INTIMATE BOX. ODKRYJ DRUGIE DNO PIELĘGNACJI INTYMNEJ:

"Ta akcja jest najlepsza, w jakiej kiedykolwiek brałam udział. To pudełko naprawdę jest rewelacyjne, genialny chwyt marketingowy, ale i inteligentna akcja promowania zdrowia i właściwej higieny."

 

Potrafimy też czytać ze zrozumieniem! Wyślij nam swój brief! 

© 2019 by Cloud9

Cloud9 Sp. z o.o.

ul. Lindego 7c, 30-148 Kraków
T: +48 728 996 961  |  E: office@cd9.eu​ 

 

 

                                                                                                     

  • Instagram